עיריית חיפה בחרה באידאה למחשוב רשת בתי הספר

עיריית חיפה בחרה בחברת אידאה למחשוב מערך ספריות רשת החינוך ובתי הספר בעיר.

חיפה היא עיר פורצת דרך בחינוך ורואה בו את אחד מערכיה המרכזיים. אגף החינוך בשיתוף משרד החינוך נושא באחריות המוטלת בעיצוב פני הדור הצעיר, במתן הזדמנות שווה לכל תלמיד וביצירת מסגרת עבודה שתיצור תשתית מיטבית ואיכותית בה יוכלו כל תלמיד ותלמידה למצות את כישוריהם. אגף החינוך מוביל את מערכת החינוך להצלחות ולהישגים בתחומים פדגוגים ובתחומים ערכיים. העירייה מפעילה למעלה מ-30 מוסדות חינוך עירוניים: בתי ספר על-יסודיים, חטיבות ביניים ותיכונים.

לפני כשנה יצאה העירייה בתהליך מסודר לבחירת ספק אחיד למחשוב הספריות של כלל בתי הספר ומוסדות החינוך בעיר. מטרת העירייה הייתה לספק מענה אחיד ומאוחד לכלל צרכי המחשוב של ספריות בתי הספר. זאת, מתוך כוונה שהספק הנבחר יוכל לתת מענה אחיד ומערך של שירות ותמיכה מקיפים לכל צרכי הספריות השונים.

 

 

 

 

 

 

הפתרון:

לאחר תהליך ארוך, בחר אגף החינוך של העיר חיפה בחברת 'אידאה מערכות מידע' הישראלית  ובמערכת IDEA LIB  על מנת שתספק לה פתרון מלא לצורכי מחשוב הספרייה, לרבות: הסבה מלאה של כלל הנתונים הקיימים ממערכת אגרון הקיימת, ניהול שוטף של הפרויקט וביצוע כלל ההתאמות הנדרשות לצרכי העיר, אירוח הנתונים בענן (Hosting) של אידאה ברמת הפרטיות ואבטחת המידע הנדרשת מארגונים ציבוריים וכן פתרון כולל ואחיד לשירות ותמיכה ברמה הגבוהה ביותר הנדרשת עבור ארגונים מסוג זה. מנימוקי הבחירה והזכייה של חברת אידאה היו בגלל החדשנות, המקצועיות והעמידה בתקנים של חוק הגנת הפרטיות.

יעקב שקד, סמנכ"ל השיווק באידאה מסר כי: "חברת אידאה מערכות מידע מברכת את העיר חיפה על הבחירה בחברת אידאה, חברה ישראלית, ועל הצטרפות רשת מוסדות החינוך בעיר למשפחת לקוחות אידאה, המונה למעלה מ-250 ספריות וביניהן: רשת ספריות הרצליה, רשת ספריות רמת-גן, רשת ספריות ראשון לציון (כותר ראשון),רשת הספריות מודיעין, רשת ספריות נתניה ,רשת ספריות הוד השרון, רשת ספריות אשדוד ועוד".