אודות אידאה מערכות מידע

IDEAfrontאידאה מערכות מידע הינה חברת תוכנה בינלאומית, המובילה בתחום ניהול המידע במוסדות מורשת ותרבות ומאפשרת ניהול, שימור וחשיפה של כל נכסי המידע בארגונים אלה.

לאור ההכרות עם העושר והמגוון של המידע המורשתי של לקוחותינו והאתגרים הידועים של "האוספים החבויים" עימם מתעמתים מוסדות מורשת, השליחות של אידאה היא לספק למוסדות אלו את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר ולאפשר להם לחשוף את המידע במגוון רב של שפות.

פתרונות

מערכת IDEA ALM  מביאה לידי ביטוי את תפיסת ה ALM של אידאה לשילוב כל המידע ההיסטורי והתרבותי תחת מערכת אחת. באמצעות תשתית אינטגרטיבית ורב לשונית זו, מספקת אידאה פתרון שלם המכסה את כל האספקטים לניהול מידע במוסדות מורשת ותרבות היסטורית – החל מקבלת המידע, דרך מיונו, ניהולו ועד לחשיפתו לציבור הרחב, בארכיונים, מוזיאונים היסטוריים ומכוני מחקר. מוצרים משולבים אלה, מציעים ללקוחותינו דרך גמישה ודינאמית לפתח שרות חדש ובעל ערך מוסף למשתמשי הקצה של ארגונם.
בהתבסס על הסטנדרטים הבינלאומיים, פתרון IDEA ALM משקף את מחויבות החברה לפיתוח כלי הניהול העדכניים והאפקטיביים ביותר לארכיונאים, ספרנים, רשמים ואוצרי מוזיאונים וכן עבור משתמשי הקצה שלהם.
מאז הקמתה בשנת 1999, מעורה אידאה בתחום הארכיונים, הספריות והמוזיאונים עם נתח של 70% מהשוק המקומי. תוך מינוף יכולות הליבה הטכנולוגיות של המוצר – ניהול מגוון ישויות מידע פיזי, דיגיטאלי ולוגי ללא תלות במקור המידע, שפתו ומבנהו, וכן טכנולוגיית המיפוי הדינאמי של המטה דאטה – הרחיבה החברה את עסקיה לתחום המוסדות העוסקים במורשת ותרבות.

אבני דרך

קפיצת המדרגה המשמעותית של אידאה הייתה בשנת 2000 כאשר נבחרה מערכת IDEA ALM על ידי מוסד "יד ושם" לשמש כתשתית המרכזית של כלל מאגרי המידע בארגון, ולרכז תחת קורת גג אחת למעלה מ 70 מיליון פריטים ו 500 טרה בייט של מידע מגוון, כגון דפי עדות, מסמכים היסטוריים, דוחות, ספרים, מאמרים, תמונות, מסמכים סרוקים, פריטים מוזיאליים, סרטי וידאו ועוד.
אבן דרך נוספת אשר סימנה את אידאה כחברה מובילה במחשוב מוזיאונים היסטוריים, הייתה בשנת 2003 עם פריסת המערכת במוזיאון ישראל, אחד המוזיאונים הגדולים מסוגו בעולם, הידוע ב"היכל הספר" אשר בו מוצגות מספר מהמציאות הארכאולוגיות הנדירות ביותר.
הטמעת המערכת כללה את כל אוספי המוזיאון ועבודות האוצרות על מגוון סוגי הפריטים בהם – חפצי אמנות, יודאיקה, פריטים ארכיאולוגיים ועוד, והקמת תהליכי עבודה ייחודיים לחפצים המוזיאליים עבור 27 מחלקות המוזיאון.
עם זיהוי אידאה כספק מוביל בתחום הטכנולוגיות של ניהול מידע מורשתי, נבחרה מערכת IDEA ALM  ב- 2006 למיזם "מוזאיקה" הפאן-אירופאי לשימור מורשת תרבותית. אידאה היוותה אבן פינה בפרויקט ובאמצעות הגדרות ייחודיות מאפשרת את הקשר בין כל מרכיביו הכוללים בין היתר ניתוח סמנטי, בניית אנתולוגיות, עיצוב ממשק עבודה וחיפוש אינטרנטי, בניית תשתית תקשורת לצורך העברת נתונים בין מחשבים ועוד.
ההצלחה הבינלאומית של אידאה הוכחה גם בשוק האמריקאי, עם בחירתם של מוסדות מובילים בפתרונות אידאה, וביניהם ארכיון הג'וינט הבינלאומי
( JDC ) על כל סניפיו, מוזיאון מאגנס, מוזיאון וירג'יניה לשואה וארכיון אולפני יוניברסל ( NBC ).

הצוות שלנו

אידאה מערכות מידע מתגאה בצוות מקצועי ומנוסה בביצוע פרויקטים המספק שירותי התקנה, אפיון, הקמה, הסבת הנתונים, הדרכה, ניהול פרויקטים ושירותי יעוץ. לאור ההכרות עם המורכבות והרגישות הנדרשות בהחלפת מערכת קיימת והסבת הנתונים למערכת IDEA ALM , הוכשר באידאה צוות ייעודי לנושא בעל ניסיון רב בהסבות נתונים ממגוון רב של מערכות מידע. בנוסף מספקת אידאה שרותי ענן הנתמכים על ידי צוות IT  מיומן ומהווים תשתית לאירוח התקנת מערכות של רבים מלקוחותינו.

החזון שלנו

אידאה פעילה בולטת בזירת ניהול האוספים ונכסי המידע המורשתיים. עם חברות בארגון הארכיונים הבינלאומי – ICA , איגוד הארכיונים האמריקאי – SAA , האיגוד הישראלי לארכיונאות ומידע ופורום ה-  DLM , בנוסף לשיתוף הפעולה הצמוד עם פורום לקוחות הארכיונים של אידאה ועם אנשי תעשייה בעלי חזון, מובילה אידאה את הדרך בפיתוח הפתרונות המתקדמים ביותר עבור מוסדות המתמודדים עם האתגרים שבניהול אוספים ונכסי מידע מורשתי.
מעל עשור של ניסיון ולמעלה מ 400 לקוחות נאמנים, מעידים על עליונות התוכנה ותפיסת ה- ALM החדשנית של אידאה, אשר הולכת ותופסת תאוצה בתחום, בעת מפגשה עם האתגרים הטכנולוגיים עימם מתמודדים מוסדות ה ALM בעולם המידע המתפתח ללא הפסק.
ביעדי אידאה להמשיך ולהוביל בפיתוח כלי הניהול העדכניים והאפקטיביים ביותר המאפשרים מתן פתרונות לאתגרי השימור, הניהול והחשיפה של מידע מורשתי והיסטורי, לספק מוצר הנמצא בחזית הטכנולוגיה והפונקציונאליות אשר הולם את צרכיהם של מוסדות אלו ולסייע בשימור והנחלת ההיסטוריה בתחום המהווה את אחת מאבני הדרך החשובות ביותר בבניין המדינה.
עם חזון רחב, ידע נצבר, פתרונות חדשניים וצוות עובדים מחויב ומסור, ערוכה אידאה להגשים את שליחותה ללקוחותיה ולהבטיח –

Trust your heritage in our hands