אידאה נבחרה כשותפה בפרויקט הקמה והנגשת הארכיון הישראלי לסרטים

סינמטק ירושלים בחר בחברת אידאה מערכות מידע כשותפה בהקמה של פרויקט הנגשת הארכיון הישראלי לסרטים

ארכיון ישראלי לסרטים – סינמטק ירושלים הוא ארכיב הקולנוע הגדול ביותר במזרח התיכון והמרכזי בישראל אשר אחראי על איסופם ושימורם של עשרות אלפי סרטים, ישראלים ובינלאומיים, בין היתר מצויים בו 32,000 עותקי הקרנה לסרטים, 12,000 נגטיביים ו20,000 קלטות וידאו. במשך 60 השנים האחרונות משמש הארכיון חוקרים, מוסדות תרבות וסינמטקים, יוצרי קולנוע ואת הציבור הרחב בארץ ובעולם, וזאת דרך הקרנות, כנסים, סיורים פתוחים בארכיון ובמעבדה הדיגיטלית, הפקת רסטורציות דיגיטליות לסרטים ישראלים.

בשנת 2017 יצא ארכיון ישראלי לסרטים – סינמטק ירושלים לפרויקט חלוצי של דיגיטציה, שימור דיגיטלי והנגשה של כ-5000 שעות תיעוד ויצירה אודיוויזואליים ישראלים וארץ ישראלים, אוצרות מורשת נדירים וסרטי קולנוע פילמאיים, החל מהתיעוד הראשון של ירושלים ויפו על גבי סליל פילם   ב-1896, רק שנה אחרי המצאת הקולנוע.

שיאו של הפרויקט יראה אור באתר האינטרנט הראשון מסוגו בארץ אשר יכיל מאות שעות מאוצרות אלו לקהל הרחב, כלים חווייתיים לצפייה, וחבילות תוכן היסטוריות ותרבותיות מאירות עיניים, לרווחת הציבור, קהל חוקרים ותלמידים, ויוצרים בארץ ובעולם. מערכות השימור המתקדמות שהותקנו בארכיון יבטיחו את זמינות נכסים אלו גם לדורות הבאים, אשר יוכלו לצפות בהיסטוריה המתהווה בצליל ובתמונות נעות, ולרקום היסטוריה זו לתוך הסיפורים שהם יבחרו לספר על המקום הזה.

אידאה גאה לקחת חלק בפרויקט היסטורי ותרבותי זה כשותפה בהקמת האתר ובניהול החומרים הייחודיים תוך שימוש במערכת IDEA Arc.

 

ליאור גוברין, מנכ"ל אידאה מסר כי: "אידאה שמחה להיות שותפה בפרויקט חלוצי וייחודי שמתבצע עם הכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר בעולם הדיגיטציה וההנגשה".

על חברת אידאה:

אידאה מערכות מידע, הינה חברת תוכנה בינלאומית, המובילה בתחום ניהול המידע במוסדות מורשת ותרבות ומאפשרת ניהול, שימור וחשיפה של כל נכסי המידע בארגונים אלה. מערכת IDEA ALM (Archive, Library, Museum) מביאה לידי ביטוי את תפיסת ה ALM של אידאה לשילוב כל המידע ההיסטורי והתרבותי תחת מערכת אחת. באמצעות תשתית אינטגרטיבית ורב לשונית זו מספקת אידאה פתרון שלם המכסה את כל האספקטים לניהול מידע במוסדות מורשת ותרבות היסטורית – החל מקבלת המידע, דרך מיונו וניהולו ועד לחשיפתו והנגשתו לציבור הרחב. אידאה פועלת בישראל, אירופה ובארה"ב.