מודול הפנורמה לחשיפה ואחזור מידע מבסיסי נתונים נפרדים

מודול הפנורמה הינו ממשק חיפוש מאוחד המאפשר חשיפה של אוספים מגוונים ואחזור מידע עדכני, מרוכז ומהיר, ממספר מערכות נפרדות במקביל לטובת משתמשי הקצה.

הפנורמה פועלת בסביבת האינטרנט ומאפשרת אחזור וחשיפה של בסיסי נתונים נפרדים, השותפים לאותה רשת, בממשק מרכזי אחד. המודול מציע למשתמשי הקצה לבצע חיפושים על כל בסיסי הנתונים בעזרת מערכת חיפוש אחת, ובמקביל מאפשר לכל ארגון לשמור על קטלוג וניהול עצמאי של הנתונים.
באמצעות המודול יכולים המשתמשים ליהנות ממלוא היתרון של שירות אחד מרכזי העונה על צרכי המחקר, העיון והקריאה ומספק מידע מגוון אודות ספרים, מאמרים, מסמכים ואובייקטים דיגיטליים מאוספים נפרדים, באתר מרכזי אחד.
בכך מסייע המודול לארגון לענות על צרכי המשתמשים בהנגשת מידע עשיר ומגוון, תוך עמידה בציפיותיהם לחיפוש ואחזור מהיר, קל ויעיל בכל זמן ומקום בו הם נמצאים.במקביל לכך, נשמרת האוטונומיה של הארגון בניהול הנתונים וקטלוגם.
ממשק החיפוש כולל מסך מאוחד עם חיפוש בסיסי ומתקדם לנוחות המשתמש, בו ניתן לחפש באופן רוחבי בכל האוספים של הארגונים / רשת הספריות  / בארכיונים וארגוני מורשת, ולאתר את המידע הרלוונטי באתר מרכזי אחד. המידע מוצג בממשק מעוצב עם רשימת תוצאות חיפוש אחת, כולל  דרוג  ומיון על פי רלוונטיות וממנו ניתן לגשת לפריטים הרצויים בצורה נוחה ופשוטה.
בכך מהווה המודול קרש קפיצה חשוב בהנגשת המידע למשתמשים בצורה מרוכזת, מהירה וידידותית תוך השארת העצמאות והביזוריות בניהול ובהזנת המידע, אצל מנהלי המערכות.
המודול ניתן להטמעה בכל מוצרי אידאה – לספריות, לארכיונים ולמוזיאונים.
לקבלת מידע נוסף ו/או לרכישת המוצר, אנא צור קשר עם מחלקת המכירות של אידאה

סיפור לקוח

ארכיוני התנועה הקיבוצית רכשו את מודול הפנורמה לחשיפת כלל אוספי המורשת של התנועה באתר משותף

PikiWiki_Israel_367_MAPAM_1st_International_Conference_ועידה_עולמית_של_מפquot;םבמסגרת חגיגות יובל ה 100 של הקיבוצים, הוקם אתר "רשת ארכיוני התנועה הקיבוצית" אשר מאגד תחת קורת גג אחת את כל אוספי המורשת, ההיסטוריה והתרבות של התנועה הקיבוצית וההתיישבות העובדת ומאפשר חשיפה ואחזור של מידע מורשתי בקטלוג משותף תוך ניהול תשתיות ונתונים מבוזר.
הפרויקט חושף את הקטלוגים של הארכיונים (ארכיון יד טבנקין, ארכיון יד יערי ומכון שיטים) באינטרנט ואת מגוון אוספיהם המורשתיים והתרבותיים ומאפשר לציבור המתעניינים והחוקרים, לחפש ולאחזר מידע מכלל הארכיונים השותפים בפרויקט, ביחד ולחוד. מודול הפנורמה האינטרנטי של אידאה, מאפשר חיפוש משותף על שלושת המערכות הנפרדות באתר מאוחד, כולל חיפושים על כלל הארכיונים, או על חלקם לפי שדות מותאמים וצפייה בכמות תוצאות החיפוש הרלוונטיות בכל ארכיון ברשימת תוצאות חיפוש אחת. באתר ניתן לבצע חיפוש מאוחד ומהיר בכל הארכיונים בו זמנית, או חיפוש ייעודי באחד מהם, כולל הפניית משתמשי הקצה לאתר הארכיון הרלוונטי – בו ניתן לבצע פעולות בהתאם להרשאות הגישה שנתנו להם, כגון הזמנה, שמירת שאילתות, חיפושים מתקדמים ועוד.

ד'ר אהרן עזתי, מנהל ארכיון יד טבנקין מסר: 'כחלק מהמרכז המחקרי, רעיוני ותיעודי של התנועה הקיבוצית אנו מייחסים חשיבות מרבית להנגיש את אוספינו לציבור הרחב. באמצעות המיזם הנוכחי אנו מאפשרים לכל להגיע לרשומות המקוטלגות באמצעות תוכנת IDEA Arc
 של חברת אידיאה. המידע הרב שנחשף כעת ברשת של ארכיוני הקיבוצים הוא רק שלב ראשון בתכניותינו לרשת את כל הארכיונים הקיבוציים והמושביים. אנו תקווה שיימצאו האמצעים למימוש מטרתנו. אנו מודים לתורמים שאפשרו לנו לממש את השלב הראשון ולאנשי חברת אידיאה שביצעו את המלאכה'.

לממשק החיפוש המאוחד

מוצרים קשורים